Eesti English


Uudised

10/03/2015 12:34  Tähe Maailmanädala dokfilmiõhtul näeb maailma erinevaid reaalsuseid

13. märtsil kell 18.30 toimub Tähe Maailmanädala raames dokfilmiõhtu, kuhu on oodatud nii nooremad kui vanemad.
 
Filmid:
 „Kui me olime tiigrid“ (25 minutit)
Film räägib kahest väikesest Taani tüdrukust, kes lähevad Indiasse seiklema. Nad külastavad oma India-vanaisa, õpivad India moodi riideid pesema, sõidavad rongiga läbi Lõuna-India ja peatuvad mägedes asuvas teeistanduses. Sobib vaatamiseks ka lastele.
 
„Lakshmi ja mina“

Mumbais on tüüpiline, et osad noored naised töötavad koduabilistena 10 tundi päevas ja 7 päeva nädalas. Filmi autor on üks Lakshmi tööandjatest. Ta jälgib neiut hommikust õhtuni poolteise aasta jooksul. Kahe noore naise vahel tekib huvitav emotsionaalne side ning film muutub topeltportreeks, kus autori enda isiksusel on peakangelasega võrdne roll.

A Place Without People
Film räägib sellest, kuidas Tansaania kohalikke elanikke „süüakse välja“ nende endi maailmatuntud looduskaitsealadest. Film uurib, kuidas looduskaitsealad tekkisid ning kuidas lääne ühiskonna arusaamine rahvusparkidest ning nende olemusest on muutnud nii Ida-Aafrika maastikku kui ka ühiskonda.
 
Filmiõhtu toimub Tähe Noorteklubi telekatoas ning on kõigile tasuta. 
 
Dokfilmiõhtu toimub  Tähe Noorteklubis Maailmanädala raames. Üheskoos vaadatakse dokumentaalfilme, mis käsitlevad erinevaid sotsiaalseid probleeme. Filmile järgneb arutelu, kus arutletakse filmis esile kerkinud probleeme ning otsitakse neile lahendusi. Filmid laenutatakse MTÜ Mondo meediateegist ning filme näidatakse "Vaata ja muuda" ja GLEN (Global Education Network for Young Europeans) projektide raames. 

 
Lisainfo:
Kontakt: Monika Lust  monika.lust87@gmail.com  
https://www.facebook.com/events/1422215044744076/

Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec