Eesti English


Uudised

25/05/2015 15:13  Tähe noorteklubi eestvedamisel kohtuvad Eesti, Rootsi ja Saksamaa noorsootöötajad
Kohtumine leiab aset Stockholmis 27.-29. mail, seda rahastab Erasmus+ Euroopa Noored strateegilise koostöö arendamise programm. 

Projekti oodatavat mõju kommenteeris Tähe noorteklubi projektijuht ja Tartu tänavanoorsootöö koordinaator Heidi Hansar: "Meie tegevused lähtuvad noortest, kellele püüame kaasa anda väärtusi ja oskusi edasiseks eluks, et nad täiskasvanuna tahaksid olla täisväärtuslikud ühiskonna liikmed."

Kohtumise eesmärk on NEET-noorte (noored, kes ei tööta, ei õpi, ega ole seotud koolitustega) sotsiaalse tõrjutuse vähendamine Eestis, Rootsis ja Saksamaal. Selle saavutamiseks jagavad partnerriikide noortega tegelevad asutused omavahel uuenduslikke noorsootöömeetodeid ning rakendavad neid igapäevases töös noortega.

Noorte eludesse positiivseid muudatusi toonud noorsootöömeetoditest koostatakse kolmes keeles (eesti, saksa, rootsi) vabalt kättesaadavad kirjeldused ja juhendid, mis on kohandatavad ja rakendatavad projekti kolmes partnerriigis ning mujal. Noorte ja nendega tegelevate spetsialistide toetamiseks luuakse kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil koostöövõrgustikud. 

Projekti välispartneriteks on Saksamaalt Diakonisches Werk Würtzburg ning Rootsi organisatsioon Fryshuset. Mõlemad partnerid omavad noorsootöövaldkonnas laialdasi metoodilisi kogemusi. Kohalikul tasandil jagavad metoodilisi teadmisi ja kogemusi MTÜ RuaCrew, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus, Tartu ja Tartumaa noortekeskused, nõustamiskeskused ning teised noortega tegelevad spetsialistid.

Rohkem infot:

Heidi Hansar
Tähe noorteklubi
heidi@taheklubi.eu
Mobiilse kontaktnoorsootöö teenuse koordinaator

Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec