Eesti English


Uudised

24/08/2015 10:23  Tasku keskuses avatakse noorsootööd tutvustav näitus
24. augustist 4. septembrini leiab Tasku keskuse II korruse aatriumist fotonäituse, mis tutvustab noorsootöö rolli ühiskonnas. Läbi noorte inimeste pilkude kajastatakse väärtusi, oskusi ja kogemusi, mida noorsootöös osalemine on pakkunud.

Näitus on kokku pandud 2014. aasta Noorsootöö nädala fotokampaania järel, kus kutsuti noortekeskusi üles pildile püüdma noorte arvamust sellest, mida noorsootöö neile õpetanud on.

“Nii rikastav on näha kuidas noortel läheb silm särama ja nägu naerule pärast seda kui nad on kaasa löönud mõnes meie poolt pakutavas tegevuses. Olgu selleks siis osalemine vabatahtlikuna mõnel suuremal üritusel või väike filmiõhtu noortekeskuses. Nende jaoks on see samavõrra väärtuslik ja oluline,” sõnas mobiilne noorsootöötaja Helena Heidemann.

Noorsootöö on noortele tingimuste loomine arendavaks tegevuseks, mis võimaldab neil vaba tahte alusel perekonna-, tasemekoolituse- ja tööväliselt tegutseda. Seega on noorsootöötaja tihti vahelüliks noore ja mõne teise täiskasvanu (õpetaja, lapsevanem, tööandja) vahel aidates noorel iseend tundma õppida, valikuid teha või näiteks suunates noort mõne teise spetsialisti juurde.

Näituse tõi Taskusse Tartus tegutsev MTÜ Tähe noorteklubi, mis pakub avatud noorsootöö ja huviringide teenust aadressil Tähe 101 asuvas noortekeskuses ning mobiilse noorsootöö teenust Tartu linna avalikus ruumis. Mobiilseid noorsootöötajaid leiab tihti ka Tasku keskuses noortega kontakti loomast.

 

Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec