Eesti English


Uudised

25/09/2015 12:40  Pühapäeval tähistatakse Küüni tänava pargis autovaba päeva

Eeloleval pühapäeval, 27. septembril oodatakse tartlasi kesklinna autovaba päeva tähistama. Kell 11-15 on Küüni tänava pargis avatud liikluslinnak, kus jagub tegevust igas vanuses huvilistele. Emajõel liikleb jõetramm. 

Trafficprof MTÜ rajab kesklinna parki liikluslinnaku, kus saab sõita ratta ja velokardiga. Proovida saab jalgrattavigursõitu ja osaleda Tähe noorteklubi korraldataval jalgrattaorienteerumisvõistlusel Veloralli. Tutvust saab teha mitmete uudsete liiklemisvahenditega -Tartu Seikluspark toob kohale segway , Anne noortekeskusskyrunner'i ja näha saab ka elektrijalgratast. 

Kesklinnas on oma telgiga väljas Maanteeamet. Lapsed saavad meisterdada ja joonistada ning liiklusteste ja ristsõnu lahendada.Esinevad MTÜ AK Rahinge trikiratturid ja JJ-Street Tantsukooli õpilased, kes teevad ka 30-minutilise lockingu töötoa. Päevajuht on Ragnar Veemaa.

Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas pakub linnarahvale aparaaditehase hoovil jalgrataste kontrolli- ja kummiparandusteenust. 
Bussisõitjaile ja jalgratturitele jagatakse autovaba päeva puhul üllatuskinke.

OÜ Seto Line paneb pühapäeval Emajõel käima jõetrammi, mis alustab igal täistunnil sõitu Atlantise juurest Karlova sadamasse. Jõetramm liigub edasi-tagasi kell 11-16. Peatus on ka Sadamateatri juures. Pilet täiskasvanule maksab 1€, lapsed sõidavad tasuta.

M/l Hilara väljumised:
kl 11.00 Atlantis
kl 11.05 Sadamateater
kl 11.40 Karlova sadam
kl 11.50 Sadamateater
kl 12.00 Atlantis
...jne tunniajaste tsüklitena. 
Viimane laev väljub Atlantise juurest kell 16.00 ja Karlova sadamast 16.40.

Tervislikku liikumist propageeritakse ka sel nädalal toimuvatel Tammelinna päevadel, mille raames toimub laupäeval jalgrattaretk “Rattaga kooli ja tööle!”. Testitakse Tammelinna rattasõiduvõimalusi ja õpitakse õigesti liiklema. Rattureid juhendab Tartu Liiklejate Koja liige Ilmar Part. Osalemiseks tulla kohale oma rattaga. 

Lisainfo: linnamajanduse osakonna ühistranspordi spetsialist Kadi Metsma, tel 7361 279.


Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec